Ubezpiecz swojego pupila

Jak wynika ze statystyk, prawie co trzecia rodzina w Polsce posiada w domu jakieś zwierzę. Najczęściej jest to pies lub kot. Nasze pupile zazwyczaj traktowane są jako członkowie rodziny. Aby zadbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo możemy wykupić dla nich ubezpieczenie.

Choroba nie wybiera

Dopiero w obliczu wypadku lub poważnej choroby naszego ulubieńca uświadamiamy sobie, jak duże koszty musimy ponieść, aby nasz zwierzak odzyskał zdrowie. Każdy właściciel zwierzęcia pragnie, aby ulubieniec rodziny otrzymał jak najlepszą fachową pomoc medyczną, nie oszczędzając sił i środków finansowych. Trudno się dziwić takiemu zachowaniu, zazwyczaj właściciele zrobią wszystko, aby ukochany pies czy kot wrócił szybko do zdrowia. Aby uniknąć kłopotów finansowych, warto wykupić ubezpieczenie, które pozwoli odciążyć nasz budżet domowy.

Odpowiednie ubezpieczenie

Wszyscy powinni zdawać sobie sprawę z faktu, że zdrowie i bezpieczeństwo naszych ulubieńców w pełni zależne jest od ich właścicieli. Nie wystarczą wartościowe karmy, regularne wizyty u weterynarza i szczepienia ochronne. Może się zdarzyć sytuacja z udziałem naszego pupila, która znacznie uszczupli domowy budżet. Aby zapobiec nagłym i nieprzewidzianym wydatkom z pewnością warto wykupić ubezpieczenie, które zabezpieczy nas przed niedogodnościami.

Zakres ubezpieczenia

Towarzystwa ubezpieczeniowe dostosowując się do oczekiwań klientów oferują coraz atrakcyjniejsze oferty. Podstawowe ubezpieczenie skierowane jest przede wszystkim do osób fizycznych, właścicieli psów i kotów oraz podmiotów gospodarczych zajmujących się hodowlą zwierząt. Obejmuje ono w tym przypadku ochroną zwierzęta w wieku od 6 miesięcy do 14 lat. W przypadku stwierdzenia szkody, towarzystwo ubezpieczeniowe zwraca koszty leczenia psów i kotów zarówno rasowych, jak i nierasowych. W przypadku nagłej choroby lub wypadku zwierząt domowych, ubezpieczenie pokrywa wszystkie koszty związane z ich leczeniem. Ubezpieczyciele najczęściej do kosztów leczenia zaliczają niezbędne zabiegi związane z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Ubezpieczenie zwierząt obejmuje także pobyt w klinice, rozmaitego rodzaju badania, leki oraz zabiegi ambulatoryjne i operacyjne. Za nagłą chorobę według towarzystwa ubezpieczeniowego uważa się powstały w sposób nagły stan, który zagraża życiu lub zdrowiu zwierzęcia i wymaga natychmiastowej pomocy weterynaryjnej. Za wypadek uznawane jest takie zdarzenie, które wywołane zostało przyczyną zewnętrzną, w następstwie której zwierzę doznało uszkodzenia ciała.

Rozszerzona oferta

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują w swoich ofertach pokrycie kosztów uśpienia zwierzęcia oraz koszty pochówku jeżeli zaistnieje taka konieczność. Odpowiednie ubezpieczenie ochroni również właścicieli zwierząt od odpowiedzialności cywilnej za ewentualne szkody, które mogą być spowodowane przez psa lub kota.

Kwota i zakres ubezpieczenia

Podpisując umowę ubezpieczenia naszego zwierzaka decydujemy tak naprawdę, co ma obejmować i na jaką kwotę chcemy go ubezpieczyć, dlatego warto się gruntownie nad wszystkim zastanowić. Bowiem tylko od nas zależy zdrowie i bezpieczeństwo ukochanego pupila. Wysokość składki ubezpieczeniowej jest uzależniona od kilku czynników: od sumy ubezpieczenia, wieku ubezpieczonego zwierzęcia oraz okresu na jaki zawarte zostało ubezpieczenie. Wysokość kwoty ubezpieczenia możemy ustalić według własnego uznania np. 500 zł. Zadeklarowaną kwotę możemy wykorzystać na leczenie chorego zwierzaka, oczywiście w okresie obowiązywania ubezpieczenia. Jeśli na badania i leczenie wydamy większą kwotę, to należy się liczyć z odzyskaniem jedynie kwoty 500 zł.

Zwrot odszkodowania

Firma ubezpieczeniowa, z którą zawarliśmy umową, dokonuje zwrotu kosztów na podstawie oryginalnych rachunków. Aby otrzymać odszkodowanie, trzeba pamiętać o zachowaniu rachunków za poniesione wydatki.

Ważna informacja

Wykupując ubezpieczenie dla naszego ulubieńca, otrzymujemy równocześnie pełną informację, dotyczącą jaka placówka i jaki lekarz może udzielić pomocy w nagłym przypadku. Jest to niezmiernie ważna informacja, szczególnie w przypadku, kiedy wydarzy się nieszczęście, a właściciel zwierzaka jest w szoku i nie jest w stanie myśleć racjonalnie.