Wybierasz się w długą podróż? Sprawdź dlaczego warto mieć autocasco

Wyjazd na wakacje budzi przede wszystkim pozytywne emocje. Jednak jeśli planuje się podróżować swoim samochodem, warto podjąć odpowiednie kroki, które pozwolą zachować daleko idące poczucie bezpieczeństwa. By się zabezpieczyć, wykupuje się odpowiednią polisę ubezpieczeniową oprócz obowiązkowego OC. Czy wśród tych, które są dostępne na rynku, warto zwrócić uwagę na autocasco?

Polisa AC nie jest obowiązkowa, jednak jej posiadanie zapewnia komfort podczas jazdy, nawet na drodze, gdzie często dochodzi do wypadków. Jeśli bowiem kierowca doprowadzi do zdarzenia drogowego, będzie musiał ponieść konsekwencje finansowe. Posiadając natomiast aktualne autocasco, można zgłosić szkodę ubezpieczycielowi i to on pokryje koszty. Brak AC spowodowałby, że kierowca musiałby z własnej kieszeni pokryć wyrządzone szkody.

Będąc w podróży, można doświadczyć różnych zdarzeń, w tym kradzieży. Łupem złodziei może paść tak naprawdę każdy pojazd, więc niekoniecznie musi to być jeden z najdroższych modeli. Nie sposób się uchronić przed taką sytuacją, dlatego warto zdecydować się na wykup AC. Utrata samochodu w razie kradzieży to bowiem dotkliwy cios dla właściciela pojazdu. Mając zaś wykupioną polisę, można liczyć na odszkodowanie, które zrekompensuje tę stratę.

Do drobnych stłuczek na parkingu dochodzi nieustannie i przeważnie jest tak, że sprawca szkody po prostu odjeżdża z miejsca zdarzenia, nie zostawiając swoich danych za szybą uszkodzonego auta. W takiej sytuacji ubezpieczenie autocasco AC jest nieocenione, gdyż ubezpieczyciel poryje szkody naprawy samochodu. Wjazd na parking nie musi więc za każdym razem wywoływać stresu i myśli, czy pojazd nie zostanie uszkodzony.

Zdarzają się również celowe uszkodzenia pojazdów. Przed atakami wandalizmów nie można się ustrzec, niezależnie od tego, czy podróżuje się po kraju, czy wyjeżdża się za granicę. Zamiast samemu płacić za wybitą szybę, czy za porysowany lakier, warto mieć wykupioną polisę AC i nie martwić się kosztami naprawy.

Zmiany klimatyczne również dają się kierowcom we znaki. Przykładem może być powalone drzewo, które nieszczęśliwym trafem spadło prosto na samochód, czyniąc poważne szkody. Jeśli nie ma się wykupionej polisy AC, nie będzie można liczyć na żadne wsparcie finansowe, które pozwoli szybko uporać się z powstałymi uszkodzeniami.

Warto sprawdzić, jak przedstawia się  ubezpieczenie samochodu zanim wyjedzie się w podróż. Posiadanie autocasco bardzo często umożliwia wykupienie innej polisy w bardziej atrakcyjnej cenie, w tym NNW, czy assistance, które także przydają się w czasie wyjazdu.

Wybierając AC za pomocą specjalnego kalkulatora OC AC, nie poświęci się całego dnia na znalezienie najlepszej dla siebie oferty. Ze względu na to, że jest on dostępny online, można w każdej chwili obliczyć składkę, co jest szczególnie ważne przed podróżą, kiedy na nic nie ma się czasu. Za pomocą takiego kalkulatora można nie tylko wyliczyć składkę, ale również od razu zakupić polisę.